Çevre Hukuku ve İklim Adaleti Sertifika Programı

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Hukuk Fakültesi ile Ankara Barosu işbirliğinde ve Birleşmiş Milletler Kalkınma programı (UNDP) tarafından yürütülen ve Hollanda Büyükelçiliği tarafından desteklenen İklim Adaleti Projesi kapsamında düzenlenen Çevre Hukuku ve İklim Adaleti sertifika programı başvuruları 18 Mayıs 2023 Perşembe günü açılmıştır!

Kayıtları, 18-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında tamamlanacak olan eğitim, 12 eğitmen tarafından verilecek 14 farklı konu başlığından ve toplam 22 ders saatinden oluşmaktadır.

Sertifika programı sonucunda, en az 18 ders saatini tamamlamış olan katılımcılara sertifika verilecektir.

Sertifika programına katılım ücretsizdir.

Sertifika programına hukuk fakültesi öğrencileri, stajyer avukatlar, avukatlar ve hukuk fakültesi mezunları başvuru yapabilir.  Kontenjan, ilk başvuran 100 kişiyle sınırlıdır.

Eğitim 5-11 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenecektir. 5 Haziran 2023 ile 10 Haziran 2023 günlerinde Ankara HiltonSA’da, 7-8 Haziran 2023 günlerinde TOBB ETÜ Hukuk Fakültesi’nde, 11 Haziran 2023 Pazar günü ise Ankara Barosu Eğitim Merkezi’nde (ABEM) gerçekleştirilecektir.

Sertifika programının açılışı 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Plastik Kirliliği başlığı ile herkesin katılımına açık bir panelle gerçekleştirilecek olup programın ilk dersi, panelin hemen ardından, yine aynı tarihte ve yerde yapılacaktır. Panele ilişkin detaylı bilgiler ayrıca duyurulacaktır.

Takvimine Ekle